SenceNedir.com
Kullanıcı Adı:
Şifre

_ .ne,nedir,ne degildir,


Sol Klarnet

başlatan:sanatlayasam
1 NN  
16
[ +/- ]
   
Nedir
Ne Değildir
Kamışlı ağaç üfelemeli çalgılardandır. Batı kökenli bir çalgı olup çok çeşitli türleri vardır. Ülkemiz yöresel ve ulusal müziklerinde özellikle Sol(G) klarnet tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise Türk Müziği Akort sistemine uyumlu olmasıdır.

Klarnet; ağaç, bakalit, fiber ve metal malzemelerden üretilebilir. Bakımı diğer malzemelere göre daha zor olsada ağaç yapımı klarnetler profesyonellerce daha çok tercih edilmektedir. Fiyatı da diğer malzemelerden üretilen klarnetlerden daha yüksektir.

Fakat dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır; özellikle ağaç olması tek başına klarneti değerli kılacak unsur değildir. Sabit akortlu çalgı olduğu için klarnet alırken özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli unsur AKORT'tur. Akordu sabit olması sebebiyle aldığınız enstrüman eğer akortsuz ise bu sizin için çok büyük sıkıntılar doğuracaktır. 01.02.2013
Öğrenilmesi ve profesyonel çalınması kolay değildir.
2
*Yorum Ekle *Beğen *Paylaş
SEN DE EKLE!

Sayfa: [ 1 ]
1/1


"EN BAŞARILI" TABLOLARI
iZ.0,1875060 Bu site üzerinde yayınlanan içerikler site üye ve ziyaretçileri tarafından yazılmıştır.Site sahipleri burada yayınlanan bilginin doğruluğunu garanti etmez.Kullanımından kaynaklanabilecek maddi manevi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.İnternet ortamında yayınlanan içeriklerin bu riskleri kullanıcı tarafından bilinip buna göre değerlendirilmelidir.Ayrıca site üzerindeki herhangi içeriğin telif hakkı sahibine aittir.Dilenirse tarafımıza ulaşılarak kaldırılması talep edilebilir.Siteyi kullanan ziyaretçilerimizin bilgileri saklıdır.Ancak dilendiğinde ip adresi ve diğer bilgiler adli mercilere verilebilir.Site kullanıcısı siteyi ziyaret etmekle bu şartları kabul etmiş sayılır.